Gabrijel presudio u derbiju Londona i ostavio Arsenal na vrhu

0

Fudbaleri Arsenala pobijedili su u gostima Čelsi minimalnim rezultatom u derbiju 15. kola Premijer lige.

Strijelac odlučujućeg gola bio je Gabrijel u 63. minutu pošto je Bukajo Saka prethodno uputio centaršut prilikom izvođenja kornera. Brazilac je odlično iskoristio njegov udarac i proslijedio loptu u Čelsijev gol.

Samo minut potom trener domaće ekipe Grejem Poter odlučio je da napravi duplu izmjenu, u igru je ušao Armando Broja umjesto Pjera-Emerika Obamejanga, dok je umjesto Konora Galagera u igru ušao Kai Haverc.

U nastavku meča fudbaleri Čelsija su stvarali više šansi nego u prvom poluvremenu, ali je odbrana Arsenala bila na nivou.

Arsenal je poslije ove pobjede zadržao lidersku poziciju u Premijer ligi sa 34 boda, dok se Čelsi nalazi na sedmom mjestu sa 21 bodom.

Rezultati: Lids – Bornmut 4:3 (1:2) /Rodrigo 3, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84 – Tavarnije 7, Biling 19, Solanke 48/, Mančester siti – Fulam 2:1 (1:1) /Alvarez 16, Haland 90+5p – Pereira 28p/, Notingem Forest – Brentford 2:2 (1:1) /Gibs-Vajt 20, Tanka 90+6ag – Mbeumo 45+3p, Visa 75/, Vulverhempton – Brajton 2:3 (2:2) /Gedeš 12, Neveš 35p – Lalana 10, Mitoma 44, Gros 84/, Everton – Lester 0:2 (0:1) /Tilemans 45, Barns 86/; nedjelja: Čelsi – Arsenal 0:1 (0:0) /Gabrijel 63/ 15: Aston Vila – Mančester Junajted, 15: Sautempton – NjukaslVest Hem – Kristal Palas, 17.30: Totenhem – Liverpul.