Euro 2024: Navigatori lako oko Turske

0

Portuglaci su pobjedom nad Turskom od 3:0 (2:0) osigurali mjesto među 16 najboljih ekipa na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Izabranici Vinćenca Montele, koji je izveo defanzivniju postavu u odnosu na prvi meč sa Gruzijom, nisu ličili na sebe u prvom poluvremenu što je Selesao iskoristio da praktično u prvih pola sata igre riješio pitanje pobjednika i utišao Vesfalen koji je bio pun turskih zastava.

Bernardo Silva je preciznim udarcem sa desetak metara u 21. minutu utakmice doveo Navigatore u prednost.

Samo sedam minuta kasnije ekipu Roberta Martineza častio je štoper Samet Akajdin. Tridesetogodišnji defanzivac Panatinaikosa nije gledao gdje se nalazi njegov golman, odigrao je napamet povratnu loptu koja je završila iza gol linije.

Što se tiče Turske vrijedan pomena je samo solo prodor po lijevoj strani i udarac u bliži ugao Kerema Akturkoglua u 31. minutu. Golman Portugala, Diogo Košta je odbranio u stilu rukometnog golmana.

Da je timski igrač najbolji igrač u istoriji Portugala, Kristijano Ronaldo, pokazao je u 56. minutu. CR7 je iskusno izbjegao ofsajd zamku, izašao sam pred Altaja Bajindira i umjesto da golom ispiše još par rekorda odlučio se da asistira Brunu Fernandešu, kome je preostalo samo da gurne loptu u mrežu.

Turcima će za plasman u drugi krug biti dovoljan i remi u poslednjem kolu sa Češkom.