Đere prošao prvo kolo: Hačanov naredni protivnik

0

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo mastersa u Majamiju. Đere je u prvom kolu bio bolji od Čaka Lama Kolmana Vonga.

Ne računajući prekid zbog kiše, meč je trajao dva sata i 11 minuta, a Đere je pobjedu upisao u dva seta. Bilo je 7:5, 7:6.

Mučio je kvalifikant Đerea, ali je Srbin imao prilike za brejk u prvom i u sedmom gemu. Slomio je odbranu rivala Đere u 11. gemu i u narednom potvrdio osvajanje prvog seta.

Drugi set donio je još veću borbu. Đere je napravio brejk već na početku, u trećem gemu, ali je Vong uspio da sredinom seta veže četiri osvojena gema, uz dva brejka i preokrene situaciju u svoju korist.

Prekinuo je Đere tu seriju brejkom, a u desetom gemu je spasio tri set lopte da bi došao do brejka prednosti i prilike da servira za pobjedu. Nije mu to dozvolio Vong i set je, pa i meč, na kraju riješen u taj brejku u kome je Đere iskoristio drugu meč loptu.

Đereu će rival u drugom kolu biti 15. favorit turnira Karen Hačanov.