Atletiko Madrid skoro mjesec dana bez pobjede: Espanjol odolio sa igračem manje

0

Atletiko Madrid je skoro mjesec dana, odnosno osam mečeva bez pobjede. „Kolčonerosima” nije pomoglo protiv Espanjola ni to što su od 28. minuta imali igrača više. Na kraju je na „Metropolitanu” bilo 1:1. Ž

Iako je zbog povlačenja, Kabral u 28. minutu zaradio direktan crveni karton, Katalonci su prvi poveli preko najboljeg igrača na meču, Serđi Daredera u 62. minutu. Izjednačio je rezervista Žoao Feliks u 78. minutu, odličnom udarcem iskosa sa lijeve strane, na asistenciju Tome Lemara. Zaigrao je tim Čola Simeonea na sve ili nište, pod baražnom vatrom su bili gosti u finišu meča, posebno u sudijskoj nadoknadi, ali su uspjeli da izvuku bod.

Računajući sva takmičenja, Atletiko Madrid je poslednji put slavio protiv Đirone, 8. oktobra.

Rezultati – petak:  Đirona – Atletik Bilbao 2:1 (0:0) /David Lopez 67, Ivan Martin 75 – Guruseta 78/; subota: Hetafe – Kadiz 0:0, Valjadolid – Elće 2:1 (1:0) /Sančez 40, Mesa 46 – Hosan 63/, Selta – Osasuna 1:2 (1:2) /Aspas 19 – Avilja 8, 28/, Barselona – Almerija 2:0 (0:0) /Dembele 48, De Jong 62/, Atletiko Madrid – Espanjol 1:1 (0:0) /Žoao Feliks 78 – Darder 62/, 16.15: Sosijedad – Valensija, 18.30: Viljareal – Majorka, 21: Betis – Sevilja,  ponedjeljak od 21: Rajo Valjekano – Real Madrid.