Ajkulice od 6:11 do polufinala Svjetskog prvenstva

0

Nevjerovantnim preokretom i nakon penal-serije, kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva na Malti.

Ajkulice su gubile od Grčke 6:11 na kraju treće četvrtine, da bi briljantnom igrom i sa pet vezanih golova u poslednjih osam minuta izborile peterce, u kojima je golman Marko Pejović izrastao u heroja i sa dvije odbrane otvorio put do veličanstvene pobjede od ukupno 15:14 (2:4, 3:3, 1:4, 5:0 – 4:3).

Prije peteraca, blistao je Danilo Roganović, koji je sa pet golova bio najefikasniji i zvanično najbolji pojedinac meča, ali su svi učenici Nenada Vukanića pokazali izuzetan karakter, uz talenat koji je odavno prepoznat.

Samo tim velikog srca i igrači pobjedničkog mentaliteta su sposobni da praktično izgubljenu utakmicu pretvore u veliku pobjedu.

Pored Roganovića, golove u regularnom dijelu utakmice postigli su Andrej Durutović (dva), Stefan VranešLuka DragovićPavle Dabić i Luka Todorović po jedan.

Durutović, Roganović, Vraneš i Todorović bili su precizni u izvođenju peteraca.

Mladim Ajkulama na putu ka ponavljanju uspjeha od prošlog ljeta, kada su na Evropskom prvenstvu u Podgorici stigli do finala, stoji Italija. Meč sa Azurima zakazan je za sjutra od 19.30 časova.

Italija je u četvrtfinalu bila bolja od Hrvatske 12:9. U drugom polufinalu sastaju se branilac trofeja Mađarska i Španija.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.