Zvezdin poraz od 45 razlike eliminisao i Partizan

0

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su ubjedljivo u posljednjem kolu regularnog dijela Evrolige od Anadolu Efesa, 100:55. Ovim porazom osim svojih navijača crveno-bijeli su rastužili i najvećeg rivala, Partizan, koji je i zvanično ostao bez šansi da se nađe u plej-inu.

Počelo je jako nervozno u Istanbulu. Ni jedni ni drugi nisu uspijevali da pronađu napadački ritam prije svega, a utisak je i da su sudije pustile malo oštriju igru. Zvezda je uspjela da povede sa 5:4, ali je to bilo sve od crveno-bijelih.

U drugom dijelu prve dionice Efes je uhvatio ritam i vrlo brzo otišao na osam ponea prednosti (15:7). Gosti iz Beograda su prvih 10 minuta igre zaključili mini serijom 4:0 i smanjili na 15:11.

Druga četvrtina bila je potpuno u znaku domaće ekipe koja je u ovom periodu i slomila otpor Zvezde. Serijom 16:7 Turci su otišli na 31:18 poslije manje od pet minuta igre u ovom periodu. Prednost je u nekoliko navrata rasla i do 16 razlike, a na poluvremenu je bilo 45:31 s obzirom da je u posljednjoj sekundi pogodio Rokas Gedraitis.

Drugo poluvrijeme bilo je jedno od najgore odigranih u Evroligi kada je u pitanju Crvena zvezda. Potpuno bezvoljno i nezainteresovano djelovali su crveno-bijeli, a bilo je i mnogo tenzija. U četvrtoj četvrtini čak tri igrača su isključena prije kraja meča. Prvo je Miloš Teodosić isključen jer je bukvalno nasrnuo na sudije, a potom su isključeni i Džoel Bolomboj i Tajrik Džons između koji je umalo izbila tuča.

Već u trećoj dionici bilo je preko 30, a u posljednjoj dionici Zvezda je prve poene ubacila u petom minutu igre i to pri nevjerovatnom rezultatu – 92:44. Rutinski je turski tim priveo meč kraju i zabilježio ubjedljiv trijumf, 100:55.

Zvezda je završila svoje takmičenje sa samo 11 pobjeda i čak 23 poraza što je svakako daleko od očekivanja koja su postavljena prije početka sezone.

Elajdža Brajant je predvodio Efes sa čak 26 poena. Dvocifrena su bila još tri igrača. Derek Vilis je dodao 15, Danijel Oturu 13, a Erdžan Osmani 12 poena.

Kod Zvezde nije bilo previše raspoloženih, a samo tri su bila dvocifrena i to sva tri sa po 11 poena – Rokas Gedraitis, Luka Mitrović i Nemanja Nedović.