Zvezda na krilima Dobrića i Lojda preskočila Mornar

0

Košarkaši Mornara poraženi su na svom parketu od Crvene zvezde 86:78 u derbiju 16. kola ABA lige.

Beograđani su vodili tokom svih 40 minuta, a do trijumfa su došli najviše zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena.

Ubacili su izabranici Dejana Radonjića čak 17 trojki, a Mornar je tokom cijelog meča uspio da samo dva puta izjednači, tokom treće četvrtine.

U šutu spolja prednjačio je Ognjen Dobrić, koji je u jednom trenutku imao učinak 6/7 za tri poena.

Nije Zvezda imala više od 10 poena prednosti, sve do završnice utakmice, kada je serijom od devet poena došla do plus 13 i riješila utakmicu.

Mornar je bio oslabljen od sredine treće četvrtine, kada se okliznuo i povrijedio najbolji igrač Barana Džejkob Pulen.

Na početku posljednje četvrtine poslije verbalnog duela isključeni su predsjednik Mornara Đorđije Pavićević i trener Crvene zvezde Dejan Radonjić, dok je u posljednjem minutu zbog druge tehničke greške morao klupu da napusti i strateg Barana Mihailo Pavićević.

U domaćem timu 19 poena Vajtheda, 13 Nidama, 11 Gebrijela. Beograđane su do trijumfa predvodili Dobrić sa 20 i Lojd sa 18 koševa.

Poslije ovog poraza barski tim ima 12 pobjeda i tri izgubljene utakmice, dok je Zvezda na učinku 11:2.

Mornar u sljedećem kolu dočekuje Borac, a Crvena zvezda Megu.