Splićani iznenadili Novi Beograd, Partizan pobjegao od „fenjera“

0

Iznenađenje na Novom Beogradu. Splitski Jadran je boljom igrom u drugom poluvremenu pobijedio Novi Beograd 14:12 (3:3,3:6, 5:2, 3:1) u 2. kolu prvog turnira takmičenja za plasman od 1. do 5. mjesta u Premijer regionalnoj ligi.

Činilo se posle dvije četvrtine da će domaćin stići do očekivanih bodova ali je u nastavku dominirao splitski tim.

Obojica golmana Marcelić i Dobožanov nisu imali dan.

Raspoložen je bio petostruki strijelac Fatović. Isti učinak je imao i Granados koji ponovo nije imao podršku ostalih igrača u napadu. Njegovim golom Novi Beograd je poveo 12:11 u poslednjem dijelu.

Butić je 85 sekundi pre kraja izjednačio da bi Marinić-Kragić 21. sekundu pogodio za vođstvo.

Filipović je posle deset sekundi, kada je njegov tim igrao sa golmanom u napadu šutirao u golmana pa je Pejković na kraju pogodio praznu mrežu.

JADRAN SPLIT – NOVI BEOGRAD 14:12 (3:3,3:6, 5:2, 3:1)

JADRAN SPLIT: Čelar, Radan, Jerinić-Kragić 1, Biljaka 1, Butić 1, Pejković 3, Pavlović, Harkov 2, Berehulak, Vrlić 2, Fatović 5, Dužević, Marcelić, Janković 1. Trener: Marelja

NOVI BEOGRAD Dobožanov, Martinović, Skumpakis 1, Granados 5, Ćuk, Pijetlović, Vučinić 2, Jakšić 1, Perković, Filipović 1, Lukić, Vlahopulos 2, De Mikelis, Radulović. Trener: Gocić.

Petak: Crvena zvezda – Jadran Split (18.30), Novi Beograd – Jug (20.15).

Plasman: Jug 11, Jadran Split (5), Novi Beograd 9 (4), Crvena zvezda 3 (4), Jadran HN 2 (6).

ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MJESTA

Odigrane su i dvije utakmice grupe za opstanak u Premijer regionalnoj ligi.

U Obrenovcu je Partizan bio bolji od Mornara 14:9 (4:3, 4:1, 2:2, 4:3).

Golove za Partizan su postigli: Kutajar i Božović tri, Dimitrijević i Jauković po dva, K. Bodiroga, V. Bodiroga, Tomić i Gladović po jedan a Bušelić i Čumbelić tri, Gudurić dva i Ćurković jedan za Mornar. Ovom pobjedom Partizan se udaljio od poslednjeg mjesta koje vodi u A1 ligu.

U Šapcu su igrali domaći Šabac Eliksir i Mladost 11:10 (0:3, 4.3, 3:2, 4:2).

Golove za domaćina su postigli: Dragović i Novaković tri, Mačić, Stojanović 2, Korać jedan. Strijelci za Mladost su bili Mijič tri, Koprčina i Gluhaić dva, Solje, Penava i Bajić po jedan.

Plasman: Šabac Eliksir 9, Mladost 6, Partizan 6, Mornar 0.