Parni valjak stao u poslednjoj četvrtini

0

Parni valjak je stao u poslednjoj četvrtini utakmice 32. kola Evrolige i tako ostao bez pobjede protiv Olimpijakosa. Nakon tri četvrtine u kojima je Partizan Mozzart Bet imao prednost, gosti iz Pireja su u poslednjem periodu uspjeli da sustignu vođstvo crno-bijelih i dođu do pobjede rezultatom 69:74.

Nakon minuta ćutanja za žrtve terorističkog napada u Moskvi, crno-bijeli su nošeni glasovima više od 20.000 navijača, došli do početne prednosti koja je nakon 10 minuta igre iznosila 5 poena. Pred odlazak na petnaestominutnu pauzu, crno-bikeli su imali +8, da bi pred ulazak u poslednju četvrtinu na semaforu stajao rezultat 59:46. Tokom treće deonice, imali su crno-bijeli košarkaši i +14, kada je Doužer pogodio za 52:38.

Ipak, poslednju dionicu su gosti uspjeli da dobiju rezultatom 10:28 i tako odnesu pobjedu iz Beograda.

Posle meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

„Čestitke Olimpijakosu na pobjedi. Očigledno je da je poslednja četvrtina odlučila sve, 10:28. Igrali smo užasno u poslednjih 10 minuta i zbog toga smo izgubili utakmicu. Naravno, moram uvijek da kažem ono što je važno za mene, a to je podrška ovih ljudi. Hvala im još jednom, fantastična atmosfera. Pokazuju da su najvjerniji ubjedljivo od svih. Vjeruju u nas, hvala im na tome, a najiskrenije, mi se ne odužujemo njima na pravi način“, poručio je Obradović.

Partizan nakon ovog poraza ne drži više u svojim rukama sudbinu kada je borba za plej-in u pitanja. Sada se za sve, kada je pozicija broj 10 u pitanju pita Anadolu Efes.

Do kraja Evrolige su ostala još dva kola. Partizan će prvo gostovati Albi, a zatim dočekuje Valensiju.

Parni valjak u nedjelju gostuje Budućnosti u okviru ABA lige.

Partizan – Olimpijakos 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28)

PARTIZAN MOZZART BET: Smit, Avramović, Koprivica, Panter 19, Smailagić 3, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer 12, Ponitka 8, Kaminski 14, Kaboklo 13.

OLIMPIJAKOS: Vokap 11, Vilijams Gos 17, Rajt 6, Kenan 10, Larencakis 3, Mitru Long, Fal 7, Papanikolau 13, Brazdeikis, Piters 3, Sikma, Mekisik 4.