Prva A liga: SC Derbi prvi finalista

0

Košarkaši SC Derbija prvi su finalisti plej-ofa Prve A crnogorske lige.

SC Derbi je danas u Tivtu savladao Teodo 87:68 u drugom meču polufinala, a s obzirom da je slavio i prije dva dana u Podgorici 89:61, sa 2:0 u pobjedama izborio je prolaz u finale.

Meč u Tivtu bio je zanimljiv samo u prvom poluvremenu, a sve nakon toga bilo je znaku totalne dominacije „studenata“, koji su još jednom stigli do ubjedljivog trijumfa. U prvoj dionici Tivćani su uglavnom imali prednost (najveću u 8.minutu nakon trojke Vučurovića 19:15), dok su posljednji put vodili u 15.minutu, kada je Kaluđerović pogodio za 30:28. Međutim, SC Derbi uspio je serijom 12:3 do odlaska na odmor da stigne do prednosti 40:33.

U 21.minutu, nakon dva penala Mirkovića gosti su prvi put stekli dvocifrenu razliku (44:33), što je bio nagovještaj da neizvjesnosti više neće biti. I, već u 24.minutu bilo je 58:35 za SC Derbi, nakon čega je sve bilo stvar rutine.

U pobjedničkom timu 11 igrača upisalo se u strijelce, a istakli su se David Mirković (15 poena, 6 skokova), Zoran Vučeljić dodao je poen manje, Luka Bogavac 12, dok je Tomislav Ivišić imao dabl dabl (11 poena, 10 skokova). Kod Teoda Vladan Kaluđerović i Nikola Tadić postigli su po 16, Andrija Vučurović dodao je 14, dok je Aleksandru Kartaloviću nedostajao poen za dabl dabl (9 poena, 10 skokova).

Drugi polufinalni par čine Budućnost Voli i Sutjeska Elektroprivreda. Podgoričani vode u polufinalnoj seriji 1:0, a revanš meč je na programu sjutra u Nikšiću, sa početkom u 18 časova.

Polufinalna serija igra se na dvije pobjede.