Primorac potopio Peristeri i izborio Top 16 Evro kupa

0

Vaterpolisti Primorca su u poslednjem kolu kvalifikacionog turnira u Kotoru savladali Peristeri rezultatom 12:6 (4:3, 2:0, 3:1, 3:2) i izborili plasman među 16 najboljih ekipa kao prvoplasirani tim grupe.

Grci su bili u igri samo tokom prvih pet minuta kada su vodili 3:2. Nakon toga 17 i po minuta nisu uspijevali da nađu put do mreže pa su domaći seriom 7:0 riješili se dileme – 9:3.

Pobjednike je predvodio Marko Mršić sa tri gola. Po dva su postigli Marko Gopćević, Petar Ćetković i Đorđije Stanojević. U listu strijelaca su se upisali još Draško Brguljan i Nemanja Vico.

Atanasios Hrisospatis i Angelos Foskolos bili su jedini sa dva gola u redovima Peristerija.

Pored Primorca, plasman u Top 16 fazu iz grupe H je izborio i Vaspo Hanover koji je danas savladao Panatinaikos sa 14:11.