Partizan sjajno krenuo, pa stao u Istanbulu: Fener nanio 10. poraz crno-bijelima

0

Poraz ekipe Partizana u Istanbulu posle očajnog drugog poluvremena, Fenerbahče je u svim segmentima bio bolji i na kraju zasluženo slavio rezultatom 91:76.

Očajni procenti šuta u poslednjoj dionici i velike slabosti u napadu gdje Partizan nije pronašao način da igra protiv agresivne odbrane Fenerbahčea su uticali na novi poraz, treći u poslednje četiri utakmice.

Koliko samo znači Partizanu dolazak Bruna Kabokla dokaz je i utakmica u Istanbulu jer je Brazilac svojim otvaranjem u širinu pravio ogromne probleme odbrani Fenerbahčea. Čak tri trojke u prvih pet minuta, a sa druge strane crno-bijelima su probleme pravili visoki igrači protivnika koji su nereijtko ostajali u duelima sa nižim igračima, što su koristili bez nekih velikih problema.

I onda se probudio Kevin Panter, Partizanov snajperista je počeo da puni koš protivnika, a posle trojke Nanelija crno-bijeli su imali čak i +9 poena razlike.

Ulazak Džejlina Smita zbog dvije lične greške Doužera su dodatno uticali na Partizanov plus, pa je ekipa Željka Obradovića otišla na dvocifrenu prednost koja je početkom druge dionice iznosila nevjerovatnih +17 (19:36).

Tada je stvari u svoje ruke uzeo Tajler Dorsi, dokazao je da se radi o fantastičnom košgeteru, pogodio nekoliko veoma teških šuteva i probio odbranu Partizana, pronašao mane protivnika i ubacio nevjerovatnih 11 poena samo u drugoj četvrtini.

Problem je Partizanu pravila i činjenica da je Kaboklo dobio tri lične greške, a ulazak Uroša Trifunovića umjesto neraspoloženog Ledeja (koji je do tada promašio sve) je donio stabilnost na obje strane, i u odbrani i napadu.

Njegova trojka iz ćoška je odbila jedan napad Fenera, odbrana na Dorsiju koji je promašio trojku za -2 je takođe bila izuzetno bitna, pa je Partizan imao prednost na kraju prvog poluvremena rezultatom 43:48.

Partizan je promašivao, Fener je igrao sjajnu odbranu početkom treće četvrtine, ali je Džejlin Smit bio taj koji je spriječio domaćina da preokrene rezultat jednim „izmišljenim“ poenima. Kao da je bilo pitanje trenutka kada će Fenerbahče preći u prednost, ali se to nije desilo jer je Kaminski uspio da prevari odbranu domaćih za 50:54.

I Nejt Sestina je pogodio trojku za 55:55 posle čega je Obradović morao da traži tajm-aut koji je odmah urodio plodom jer je Danilo Anđušić pogodio trojku iz ćoška. Iako je odmah vratio fantastični Sestina, ali su Doužer i Naneli donijeli +4 crno-belima, bili su pravo osvježenje za tim kada su ušli na parket.

Ipak, uslijedila je crna serija Partizana.

Poenima Marka Gudurića Fener je stigao do prednosti 64:62, a bilo je grešaka u odbrani jer je Partizan, iako nije bio u bonusu, pravio faulove pri šutu.

Trojka Tajlera Dorsija donijela je +7 Fenerbahčeu na startu poslednje dionice, a onda je pogodio i Gudurić za +10. Dorsi je dodao još jednu trojku za 77:64, a Partizan nikako nije mogao da pronađe put do koša iz igre. Bilo je oko 4 minuta do kraja treće četvrtine kada je Doužer pogodio dvojku, sledeći poen iz igre Partizan je čekao do same polovine psolednje dionice kada je Naneli smanji na 82:66.

Bilo je prekasno, Fener je otišao i do +19, a crno-bijeli su uspjeli samo da ublaže poraz do kraja utakmice.

Panter je imao 18 poena, Naneli je dodao 14, a Kaboklo 13. Kod domaćina Dorsi je imao 24, Gudurić 15 poena, a Sestina 14.