Partizan na koljenima: „Visi“ i drugo mjesto

0

Zanimljiv derbi za drugo mjesto u sablasnoj tišini Humske pripao je gostima iz Bačke Topole. TSC je stigao do brejka i na četiri koraka iza Partizana dočekuje poslednjih pet kola. Konačan rezultat 1:2 (1:1).

Vodili su žestok boj Partizan i TSC, na kraju, imao je snage i ideje Žarko Lazetić za finalni plan. Za veliku pobjedu, drugu u nizu u Humskoj!

Ključ je bila sjajna izmjena iz 71. minuta. Na teren je kročio čovek odluke – Saša Jovanović. Iako među najnižim akterima na terenu, popularni Bućo iskoristio je odličnu asistenciju Ifeta Đakovca sa lijeve strane i iz srca kaznenog prostora zario loptu iza leđa prezimenjaka, golmana Partizana.

Nije imao Partizan snage za izjednačenje. Pogodio je Kastiljo deset minuta kasnije, međutim, istovremeno i ostao u ofsajdu. Trajala je provjera četiri minuta, napokon je odličnom sudiji Nenadu Minakoviću stigla finalna dojava – nema gola!

Poveo je TSC na isteku prvih pola sata igre.

Odličan prodor Miloša Pantovića po desnoj strani, iskoristio je Aleksandar Ćirković i sa šest metara zakucao loptu u mrežu Aleksandra Jovanovića. Nijemo je stajala defanzivna linija Partizana, u trenucima dok je Pantović pretrčavao Antića na desnoj strani…

Uzvratili su izabranici Igora Duljaja šest minuta kasnije.

Namjestio je iskusni Birbas Natho loptu na 17 metara od gola Ilića, naštelovao nišan i zakucao je tik uz desnu stativu za izjednačenje.

Razvila se potom, na momente, velika borba u Humskoj. Imao je Partizan nekoliko dobrih napada, za nijansu opasniji bili su gosti, međutim, čekao se ulazak Saše Jovanovića za veliku pobjedu gostiju iz Bačke Topole i četvri vezani poraz Partizana!

Trka za Ligu drugo mjesto opet je u žiži…

TSC u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, Partizan, koji je na koljenima, će dočekati Vojvodinu. Voša je u dobroj formi, što je pokazala danas protiv crveno-bijelih.

Oba meča na programu su u četvrtak, 2. maja.