Daljinsko grijanje u Srbiji danas i zvanično počinje, posle odlaganja od 15 dana.

Sezona grijanja u Srbiji zvanično počinje 15. oktobra pod uslovom da je temperatura tri uzastopna dana ispod 12 Celzijusovih stepeni.

Vrijeme mjerenja temperature nije isto u svim gradovima, u nekim se mjeri uveče, a u nekim gradovima se uzima dnevni prosjek, a odluku o tome donose lokalne samouprave.

Ako je u nekim gradovima temperatura dva dana ispod 12 stepeni, a trećeg dana poraste, mjerenje počinje ispočetka.

Pošto su ovog oktobra dani bili iznadprosječno topli, po preporuci Vlade Srbije početak sezone grijanja je odložen do kraja mjeseca.

Tagovi