Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će portal „Ko si bre ti?“, putem kojeg će građani moći da prijavljuju nepravilnosti funkcionera na lokalnom i republičkom nivou, početi sa radom u utorak, 30. juna.

Vučić je u Inđiji, gdje je razgovarao sa građanima koji su pješke krenuli ka Beogradu kako bi u subotu učestvovali na skupu „Srbija, jedna porodica“, rekao da je odštampano 60.000 listića na kojima će građani moći da zaokruže pet tema koje smatraju prioritetnim.

Dodao je da bi, kada bi na skup došao kao običan građanin, zaokružio temu nedovoljnog pokazivanja brige o ljudima.

Na pitanje koju bi temu smatrao najvažnijom, Vučić je podsjetio da se na listi nalazi 15 ponuđenih tačaka.

  • Mučio bih se da izaberem pet. Namjerno smo omogućili da se zaokruži pet tema, jer bi inače svako zaokružio svih 15. Hoćemo da vidimo šta je ljudima najvažnije. Nekome je to Kosovo i Metohija, nekome Evropska unija, nekome zdravstvo, obrazovanje ili briga o ljudima. Upravo zato želimo da vidimo šta građani doživljavaju kao prioritet – rekao je Vučić.

Dodao je da je na poleđini listića ostavljen prostor kako bi građani mogli da napišu šta smatraju važnim, koji problem imaju i na koji način država može da pomogne.

Prema njegovim riječima, odštampano je 60.000 listića jer, bez obzira na broj prisutnih, neće svi biti u mogućnosti da dođu do glasačkih kutija.

  • Pretpostavljam da će biti nešto više ljudi, ali mnogo zavisi od vremenskih uslova. To će za nas biti svojevrstan pokazatelj onoga što građani zaista žele, jer želimo da ih čujemo – kazao je Vučić.

„Moramo pokazati više brige o ljudima“

Vučić je istakao da smatra kako je jedan od najvećih problema to što se ne pokazuje dovoljno brige o ljudima.

  • Mene je iznenadilo koliko ljudi nijesu vjerovali da ću smjeti da izađem među radnike. Vidite, oni mi zvižde, a ja idem pravo prema njima. Nemam problem s tim jer sam vidio da nijesu došli s kamenicama i motkama, niti su političari, već pristojni ljudi koji se bore za svoju egzistenciju i traže određena prava. Ne možete uvijek da riješite sve njihove probleme, ali kad god mogu, razgovaraću sa njima – rekao je Vučić.

Dodao je da često izostaje upravo takav odnos prema građanima, jer ih umjesto nadležnih funkcionera uglavnom prima neko drugi.

  • Kritikovao sam i Vladu i ministre zbog toga što nijesu primili sindikate prosvjete. Sastaće se sa njima sjutra, ali nije normalno da ih nijesu primili devet mjeseci. Ne morate da budete saglasni sa svima, ali morate da saslušate ljude i pokažete da vam je stalo – naglasio je predsjednik Srbije.

O službenim vozilima i rotacijama

Vučić je rekao da ga posebno iritira korišćenje rotacija na službenim automobilima funkcionera.

Kako je naveo, blindirana vozila koja koristi država obezbijeđena su bez troška za budžet Srbije.

  • Od šeika Muhameda dobio sam tri plus tri automobila i sve sam predao državi, ne samo na korišćenje, već u njeno vlasništvo – rekao je Vučić.

(Novosti)

Tagovi