Golubović osmi u Kilu

0

Aktuelni vicešampion svijeta u klasi ILCA 6, Nikola Golubović, sjajno je jedrio na prestižnoj regati u Kilu, koja je u rangu Svjetskog prvenstva, a veliki potencijal su potvrdili Pavle Musić, Andrija Marković i Petar Klakor.

Golubović je poslije dva kvalifikaciona dana i pet regata (5, 4, 4, 7, 6), stigao do finalne, odnosno zlatne grupe. Tokom prvog finalnog dana imao je oscilacija (22, 6, 28), tokom drugog je bio fokusiraniji i agresivniji (19, 10), nije uspio da stigne do medalje, ali je osmo mjesto u konkurenciji 158 jedriličara i jedriličarki planete ogroman uspjeh.

Veliki potencijal su potvrdili i ostali jedriličari iz Crne Gore, iako nisu uspeli da stignu do finalne grupe. Pavle Musić je zauzeo 62. mjesto (9, 5, 32, 35, 33, STP, 9, 6, 43, 2, 5). Andrija Marković je zauzeo 77. mjesto (14, RET, 14, 18, 20, 47, 12, 28, 42, 20, 32), dok je Petar Klakor takmičenje završio na koti 113 (37, 31, 37, 43, DNC, 4, 9, 8, 5, 7, 37).

Podsjećanja radi, na regati u Kilu, nešto ranije su učestvovali Milivoj Dukić i Ilija Marković, koji su u olimpijskoj klasi ILCA 7, stigli do finalne grupe. Dukić je na kraju zauzeo 18. mjesto, a Marković 26.

Sada se sve misli okreću ka Olimpijskim igrama u Parizu, na kojima će četvrti put uzastopno ugled Crne Gore braniti Milivoj Dukić.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.