Gaučosi prizemljili Orlove u prvom prijateljskom meču

0

U fantastičnom ambijentu Njuelsove dvorane u Rozariju, pred više od pet hiljada gledalaca, Argentina je savladala Srbiju rezultatom 3:1 (16:25, 27:25, 25:19, 25:18), u prvom od dva prijateljska meča.

Orlovi su ostavili dobar utisak, a da su kojim slučajem dobili drugi set, pitanje je kako bi se završio meč, u kojem je Argentina ipak potvrdila da je u ovom trenutku za nijansu bolja.

Spektakularna atmosfera u „crveno-crnoj“ dvorani Njuelsa, nije uplašila postavu Srbije, u kojoj su bili Todorović, Atanasijević, Kovačević, Perić, Krsmanović, Mašulović i Kapur. Puleni Igora Kolakovića u potpunosti su nadigrali domaćina, kojeg je na terenu predvodio Lusijano De Ćeko. Sjajnim napadima i čvrstim blokom, Orlovi su relativno lako došli do vođstva.

Činilo se da će Srbija dobiti i drugi set, jer je od 13:16 stigla do vođstva – 17:16, a onda je krenula rezultatska klackalica. Prvi su do set lopte stigli puleni Marsela Mendeza, koji je u međuvremenu promijenio polovinu postave, što mu je na kraju i donijelo izjednačenje – 27:25 (1:1).

U nastavku meča, omaleni dizač Matijas Sančez, činio je čuda na terenu. Često su njegovi napadači „pucali“ i bez bloka, dok je sa druge strane Srbija imala dosta problema u odbrani, a kad je stao i napad, konce igre preuzeli su Gaučosi.

Predvođeni raspucanim Palasiosom, uz značajan doprinos „rezervista“ Kontea i Kukarceva, Argentina je dobila naredna dva seta i meč, rezultatom 3:1.

U pobjedničkom timu Palasios je osvojio 22 poena, Galjego je dodao 12, a Kukarcev 9. Na listi poentera Srbije prvi je kapiten Kovačević sa 15 poena. Perić i Atanasijević su dodali po 13, a Mašulović 10.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA