Veliki bod Crvenih na Kritu

0

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore remizirala na gostovanju Grčkoj u trećem kolu grupe C3 kvalifikacija za EURO 2025.

Nakon početnog vođstva, ali i zaostatka, Crna Gora je do konačnih 2:2 na Kritu došla pogotkom Slađane Bulatović iz jedanaesterca u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Crna Gora je ostala na vrhu tabele, sa istim brojem bodova i boljom gol razlikom od današnjeg rivala. Sljedeći izazov je gostovanje Andori 4. juna.

– Odigrali smo dobro prvo poluvrijeme, imali i to vođstvo. U nastavku smo fizički pali, ali smo držali aktivan rezultat do samog kraja. Tada smo i uspjeli da izjednačimo. Grčka je imala prividnu inicijativu, ali smatram da je rezultat realan, kazao je selektor Mirko Marić.

Naša selekcija odlično je krenula u meč. Početni presing rezultirao je vođstvom u trećem minutu igru. Nakon lijepe akcije, Jasna Đoković je daja majstorski pas za Armisu Kuč, koja je matirala Dimitru Janakuli za 1:0.

Ipak, Grčka je brzo izjednačila. U 11. minutu Sofija Konguli je šutirala, Anastasija Krstović odbranila, ali je na odbijenu loptu prva došla Eleni Marku i poslala je u mrežu.

Imao je domaćin još nekoliko situacija pred golom Crne Gore, ali je i naš tim mogao do pogotka. U 17. minutu Slađana Bulatović je pokušala iz slobodnog udarca, međutim, Janakuli je uspjela da odbrani. Posljednji minut prvog poluvremena donio je kontru Crne Gore, ali je Maša Tomašević šutirala pravo u golmanku.

Slično je bilo i na startu drugog dijela, ovog puta je Kuč bila u dobroj situaciji koju nije iskoristila. U nastavku napada Medina Dešić je šutirala pored gola.

Kazna za te promašaje stigla je u 49. minutu, kada je Anastasija Spiridonidu neometana glavom sa nekoliko metara donijela preokret svojoj ekipi.

Kada se činilo da će Grčka sigurno privesti meč kraju, finiš je donio velika uzbuđenja. U drugom minutu sudijske nadoknade Marku je faulirala Kuč u svom šesnaestercu, nakon čega je Bulatović bila siguran realizator.

Dva minuta kasnije Grčka je imala veliku šansu, međutim, Jasna Đoković je sa gol linije otklonila opasnost i sačuvala veliki rezultat.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA