Crna Gora bez šansi za četvrfinale

0

Crna Gora je ostala bez šansi za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva za rukometašice do 20 godina u Sjevernoj Makedoniji.

Na startu glavne runde, izabranice trenera Igora Markovića poražene su od Islanda (35:27) u Skoplju, pa su i dalje bez bodova u novoformiranoj grupi i šansi za plasman među osam najboljih na planeti.

Crna Gora je u prvom poluvremenu nekoliko puta imala i tri gola prednosti (posljednji put 12:9, 24. minut), ali je Island preokrenuo do velikog odmora i imao je minimalno vođstvo – 15:14.

Do odlučujuće prednosti, Island je došao u 48. minutu kada je poveo 28:22.

Jelena Vukčević je bila najefikasnija sa 13 golova, dok su Nikolina Marković i Andrea Brajović postigle po četiri.

Marija Marsenić je upisala šest odbrana.

Crnogorska reprezentacija u utorak (20.15 sati) će igrati protiv domaćina Sjeverne Makedonije.

Uoči posljednjeg kola glavne runde, Island ima četiri, Portugal tri, Sjeverna Makedonija bod, dok je Crna Gora bez bodova.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.