Budućnost-Sutjeska neriješeno na stadionu pod Goricom

0

Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske igralisu neriješeno 3:3 pod Goricom, u 16. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Tako je bodovna razlika na vrhu nepromijenjena, Nikšićani imaju 11 bodova više.

Nikšićani su vodili 2:0 golovima Vladimira Jovovića u 19. i Novice Erakovića u 22, ali je Budućnost reagovala nakon toga i izjednačila do odmora. Oba ghola postigao je Miloš Raičković iz penala.

Budućnost je u finišu ostala sa igračem manje, jer je Vladan Adžić dobio dva žuta kartona, a Sutjeska u 81. minutu preko Bubanje opet povela.

Dva minuta kasnije Ražnatović je postavio konačan rezultat.

U Tuzima, nestavrnih 4:4 u okršaju Dečića i Petrovca. Gosti su vodili 1:0 na poluvremenu golom Osmanovića, da bi na startu nastavka viđena tri gola. Dečić je preokrenuo preko Vulaja i Božovića, a onda je Miličković vratio stvari u egal.

Isti igrač je donio novo vođstvo gostima, a onda je u finišu Dečić stigao do 4:3 golovima Vulaja i Camaja.

Posljednju riječ, ipak, imao je gost – Divanović je udarcem sa ivice šesnaesterca postavio konačnih 4:4.

Pobjedu je ranije danas ostvarila Podgorica, koja je u Pljevljima savladala Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak, za treći uzastopni, ukupno četvrti trijumf Podgorice ove sezone, postigao je Halil Muharemović u 68. minutu.

Meč između Iskre i Mornara prekinut je u 31. minutu zbog jake kiše u Danilovgradu, kod rezultata 0:0.

Teren je bio natopljen vodom, a uslovi za igru bili su na ivici regularnosti.

Poslije pola sata igre i jakog pljuska arbitar Nikola Dabanović je odlučio da prekine susret.

Utakmica između Jezera i Zete odgođena je zbog tragično preminulog fudbalera plavskog tima Mirze Đurđevića.