Barna donio Srbiji prvu medalju na evropskim prvenstvima nakon osam godina

0

Andrej Barna osvojio je bronzanu medalju na 100 slobodno Evropskom prvenstvu u Beogradu. Srpski reprezentativac je do cilja stigao za 47,66 i za 28 stotinki oborio državni i lični rekord.

Pobijedio je sjajni Rumun David Popović sa 46,88, samo šest osam stotinki sporije od svjetskog rekorda i dvije stotinke od njegovog evropskog rekorda. Drugi je bio Mađar Nandor Nemet sa 47,49.

Viđena je spektakularna trka u kojoj smo prisustovali strašnoj borbi tri asa. Popović je stigao do drugog najboljeg rezultata u karijeri, dok je Nemet takođe popravio lični rekord.

Bilo je fenomenalno. Uspio sam za skoro tri desetinke popravim državni rekord, a nisam tempirao formu za ovo takmičenje, već za Olimpijske igre u Parizu. Bilo je pretoplo, ali sam se izborio sa svim poteškoćama. Hvala publici“, istakao je sjajni Srbin.

Ovo je prva medalja za Srbiju na Evropskim prvenstvima u velikom bazenu još od 2016. godine i Londona kada je Velimir Stjepanović uzeo srebro na 200 slobodno.

Barna je sjajnu sezonu najavio osvajanjem šestog mjesta na Svjetskom prvenstvu u Dohi u istoj disciplini. Jedini od svih srpskih plivača ima „A“ olimpijsku normu za Igre u Parizu i to i na 50 i na 100 slobodno.

Najsjanije odličje u trci na 200 leđno osvojio je Ukrajinac Aleksandar Želtijakov. Do cilja je stigao za 1:55,39, samo tri stotinke ispred Grka Apostolosa Siskosa. Treći je bio Švajcarac Mitjukov.

Na 50 delfin pobijedila je Šveđanka Sara Junevik. Ostvarila je vrijeme 25,68. Srebro je pripalo Belgijanki Vanoterdijk, a bronza Grkinji Dundunaki.

Eneli Jefimova iz Estonije bila je bez premca na 100 prsno sa rezultatom 1:06,41, ispred Švajcarkinje Mami i Estonke Klint Ipse.

Đurđe Matić reprezentativac Srbije nije prošao u finale na 100 delfin. Plivao je 52,85 za prolaz među osam najboljih trebalo je da se pliva 51,87.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.