Austrija iznenadila Holandiju, Francuska nije imala sreće protiv Poljske

0

Reprezentacije Austrije, Francuske i Holandije plasirale su se u osminu finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj iz Grupe D.

Austrija je u posljednjem, trećem kolu Grupe D pobijedila Holandiju 3:2, dok su Francuska i Poljska odigrale 1:1.

Tim Ralfa Rangnika poveo je poslije autogola Donijela Malena u šestom minutu, što je bio i rezultat poluvremena.

Ipak, ekipa Ronalda Kumana je poslije samo dva minuta igre u nastavku susreta (47) uspjela da izjednači, ali je Romano Šmid u 59. vratio prednost Austrijancima.

Holanđani su ponovo poravnali, ovog puta preko Mamfisa Depaja u 75, da bi u 80. minutu Marsel Zabicer postavio konačnih 3:2.

Francuska je u drugom susretu Grupe D povela pogotkom Kilijana Mbapea sa penala u 56. minutu.

Međutim, na isti način, iz jedanaesterca, Robert Levandovski u 79. minutu pogodio za 1:1, te tako spriječio „trikolore“ da upišu trijumf.

Austrija je tako završila na prvom mjestu Grupe D sa šest bodova, Francuska je osvojila pet, Holandija četiri, a Poljska samo bod.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.