ABA liga: Partizan rutinski savladao Budućnost

0

Košarkaši Partizana savladali su rutinski Budućnost u Beogradskoj areni u prvom meču plej-ofa ABA lige rezultatom 78:67.

Crno-bijeli, koji su objektivno kvalitetniji tim od Podgoričana odigrali su meč ispod nivoa, ali su ipak od finiša prve četvrtine kontrolisali situaciju na parketu i upisali trijumf.

Ekipa Željka Obradovića je od rezultata 14:14 u prvoj četvrtini serijom 13:2 usmjerila meč na svoju vodenicu.

Budućnost je zaprijetila na minut i 40 sekundi do kraja, kada je trojkom Jogija Ferela prišla na minus četiri.

Ipak, već u sledećem napadu Kenan Kamenjaš je faulirao Kevina Pantera u momentu kada se kapiten Parnog valjka podigao da šutira trojku. Amerikanac je pogodio sva tri slobodna bacanja i ubio neizvjesnost.

Kod pobjednika su četvorica košarkaša imala dvocifren košgetgerski učinak. Predvodio ih je Zek Ledej sa 15 poena. Frenk Kaminski je postigao 13, Aleksa Avramović i Panter po 11 poena.

U sastavu Budućnosti 14 poena Joana Makundua, 13 Ferela i 12 Kamenjaša.

Sledeći meč je na programu narednog utorka u “Morači”. Plasman u finale izboriće ekipa koja prva stigne do dvije pobjede.

U drugom polufinalu sastaju se Crvena zvezda i Mega. Ta serija počinje u petak od 19 časova u dvorani “Aleksandar Nikolić”.