Zvezda greškama prokockala šansu da se plasira u Ligu šampiona

0

Od gotovog veresija – fudbaleri Crvene zvezde su imali protiv Makabi Haife rezultat koji ih je vodio u Ligu šampiona (2:0), ali su griješili kada nisu smjeli u sudijskoj nadoknadi vremena prvog i drugog poluvremena, pa će morati da se zadovolje učešćem u Ligi Evrope. Na kraju je u Beogradu bilo 2:2 (2:1), a tim Baraka Bahara je prošao zahvaljući pobjedi u prvom meču (3:2). Haifa će treći put igrati u Ligi šampiona, dok će crveno-bijeli za istu brojku morati da čekaju naredno ljeto, kada će prvak Srbije imati direktnu prohodnog u najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje, a nema sumnje da će titula opet završiti u vitrinama kluba iz Ljutice Bogdana.

Nošeni hukom sa pune „Marakane”, domaći su poveli u 27. minutu preko Aleksandra Pešića, iako je 99,9 odsto posla odradio njegov imenjak Katai. „Magiko” je „naređao” nekoliko gostujućih fudbalera po lijevoj strani, stuštio se ka golu, šutirao, a Pešić bio na pravom mjestu da odbitak pospremi u mrežu.

U 43. minutu je svoj šou imao Mirko Ivanić. Bivši crnogorski reprezentativac završio je solo akciju preciznim ugdarcem pod prečku za 2:0.

Atmosfera na stadionu „Rajko Mitić” je „ugušila” goste, ali su Izraelcima u nadoknadi vremena prvog dijela igre „vještačko disanje” dali Slavoljub Srnić i Gelor Kanga. Srnić je prvo u svom šesnaestercu igrao rukom, sudija Entoni Tejlor nakon konsultacija sa VAR sobom pokazao na bijelu tačku. Milan Borjan je odbranio udarac Doleva Hazize sa bijele tačke. Jurnuli su crveno-bijeli u kontru, Kanga se umjesto da podijeli pas, odlučio da „carini” loptu, okliznuo se, a Danijel Sundgren je prihvatio sportski rekvizit i „opalio” sa oko 25 metara. Lopta je na putu ka golu zakačila Aleksandra Dragovića, dobila čudan efe i izmigoljila se Borjanu za 2:1 u 45+5. minutu.

Imali su izabranici Dejana Stankovića u prvom poluvremenu još dvije šanse. Kanga je u 11. minutu pogodio stativu, a Ivanićev poluvolej je završio tik pored stative.

Ranjeni protivnik može da bude opasan kada mu date šansu da se ni kriv ni dužan vrati iz nokdauna. Osjetili su fudbaleri srpskog šampiona to u drugom poluvremenu, kada je Borjan morao da vadi kestenje iz vatre nakon šuta Muhameda u 61. i Kornua, pet minuta kasnije, uz pomoć stative.

Stanković je u 53. minutu odlučio da zamijeni nervoznog Kangu, koji je imao i žuti karton. Gabonac nije to blagonaklono prihvatio, negodovao je i na kraju čak odbio da se rukuje sa šefom stručnog štaba.

Sudbina je tako htjela da momak koji je donio mnogo radosti navijačima velikana iz Beograda, postane tragičar  – Milan Pavkov je ušao u igru u 78. minutu, a u 90. nakon centaršuta Acilija iz prekida, nespretno zakucao loptu u svoju mrežu (2:2).

Pokušala je Crvena zvezda u nadoknadi vremena da dođe do trećeg gola i produžetaka, pokušao je Katai iskosa, ali je golman Makabija Džoš Koen odbranio. U samom finišu se i štoper Luka Milunović našao u izglednoj prilici – opali je loptu preko gola.

CRVENA ZVEZDA – MAKABI HAIFA 2:2 (2:1)

Stadion: „Rajko Mitić“ u Beogradu. Gledalaca: 52.867. Sudija: Entoni Tejlor (Engleska). Pomoćnici: Geri Besvik i Adam Nan (Engleska). VAR sudija: Kris Kavano (Engleska). Žuti kartoni: Kanga, Dragović, Rodić, Ivanić (Crvena zvezda), trener Bahar, Sundgren (Makabi Haifa). Strijelci: Pešić u 27, Ivanić u 43. za Crvenu zvezdu, a Sundgren u 45+4. i Pavkov (autogol) u 90. minutu za Makabi Haifu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (od 84. Sanogo), Kanga (od 53. Kangva), Srnić, Ivanić, Bukari (od 84. Mustafa), Katai, Pešić (od 78. Pavkov).

MAKABI HAIFA: Koen, Sundgren, Goldberg, Planić, Kornu, Čeri (od 94. Geršon), Mohamed, Lavi, Haziza, Pjero, David (od 72. Acili).

Rezultati i satnica: Benfika – Dinamo Kijev 3:0 (3:0) /Otamendi 27, Rafa Silva 40, Nereš 42/, prvi meč 2:0; Plzenj – Karabag 2:1 (0:1) /Kopic 58, Kliment 73 – Ozobić 38/, prvi meč 0:0; Crvena zvezda – Makabi Haifa 2:2 (2:1) /Pešić 27, Ivanić 43 – Sandgren 45+5, Pavkov 90 ag/, prvi meč 2:3; srijeda od 21 sat: Dinamo Zagreb –  Bodo/Glimt, prvi meč 0:1; TrabzonsporKopenhagen, prvi meč 1:2, PSV – Rendžers, prvi meč 2:2.