Ministar odbrane Miloš Vučević reagovao je na ranjavanje dvojice Srba koje se dogovilo danas na Kosovu i Metohiji.
On je upitao kome smetaju Badnjak i srpska trobojka.
– Zgrožen sam današnjim brutalnim nasiljem i ranjavanjem dvojice Srba – mladića i jedanaestogodišnjeg dečaka u Gotovuši kod Štrpca, na koje je pucao Albanac dok su nosili Badnjak i srpsku zastavu. Šta je osim mržnje moglo da natjera nekoga da na ovaj sveti dan puca na djecu koja samo pokazuju koliko poštuju svoju tradiciju? Šta je jedna necivilizacijska i zlikovačka kampanja i antisrpska histerija koju vode takozvane prištinske vlasti mogla da proizvede osim mržnje i pokušaja uništavanja svega što je srpsko? Ovo je još jedan u nizu etnički motivisanih brutalnih napada na Srbe na Kosovu i Metohiji. Ovo je još jedan dokaz koliko je ugrožena njihova bezbjednost. I više niko ne može da sakrije da su Srbi na Kosovu i Metohiji svakodnevno izloženi nasilju. A neka se Kurti i njegovi pomagači i sponzori zapitaju hoće li im se vratiti svo zlo koje čine, neprestano terorišući srpski narod, i podstičući otvorenu mržnju i šovinizam. Najoštrije osuđujem današnji napad na srpske mladiće, i tražim da se pod hitno uhapsi zločinac koji je pucao na njih – poručio je Vučević.

Mrš pička ti materina i tebi i Vučiću,sline kukavičke. Pali tenkove pa udri stoku a ne plači i ne kukaj mi ovde konju jedan.