Vlahović spasio Staru damu na jugu Italije

0

Juventus je sa igračem više uspio da preokrene rezultat protiv Salernetine 2:1 i slavi na jugu Italije sa 2:1 (0:1) u 19. kolu Serije A.

Put od heroja do tragičara je prošao vetista Granate, Đulio Mađore. Vezista domaćih je pogodio mrežu Stare dame u 39. minutu, ali je 20 minuta kasnije zaradio crveni karton i ostavio drugove na cjedilu.

Juve je odigrao očajno prvo poluvrijeme, gdje nije uputio ni jedan šut u okvir gola, prvu pravu šansu za Zebre imao je Preston Mekeni u trećem minutu drugog dijela igre kada je glavom šutirao pored gola.

Prvi udarac u okvir gola Juve je ubilježio u 64. minuta, kada je nakon udarca Arkadijuša Milika, lopta završila u naručju golmana Salernitane.

Bjankoneri su izjednačili u 65. minutu. Timoti Vea se odlično izborio za prostor na desnoj strani, poslao oštru loptu po zemlji, koju je promašio Dušan Vlahović, ali je ona stigla do Iling Džiniora, a dvadesetogodišnjak je zakucao pod prečku.

Torinezi su jedini tim u Seriji A koji ima tri strijelca golova rođenih 2003. godine. To su Iling, Jildiz i Mireti. Samo Barselona u Ligama petice ima više strijelaca tog ili mlađeg godišta (četriri).

Na drugoj strani je ubrzo stari majstor, Antonio Kandreva poslao dugu loptu na drugu stativu, ali Simi nije uspio da ponovo šokira crno-bijele.

Kada se činilo da će “fenjeraš” odoljeti, tačnije u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, uslijedio je centaršut Danila i snažni trzaj glavom Vlahovića na petercu za preokret i trijumf kluba iz grada Fijata.