Tijesan poraz Jadrana u Francuskoj

0

U prvom kolu Lige šampiona Jadran m:tel je na gostvanju u Marseju pretrpio poraz rezultatom 13:11 (4:4, 4:3, 2:1, 3:3).

Jadran m:tel je odlično otvorio utakmicu i parirao francuskom timu.

U prvom periodu igralo se gol za gol na obje strane, pa je u prvom periodu “palo” čak 8 golova i prvi period je protekao bez pobjednika 4:4.

U drugom periodu domaćin je imao i dva gola prednosti, ali naš tim je poravnao na 7:7. Međutim, Marsej je preko Tomasa Vernua postigao gol za 8:7 na poluvrijeme.

U trećoj četvrtini umor je učinio svoje kod oba tima, pa je to dovelo i do manje golova. U ovom periodu domaćin povećava prednost na +2 gola, pa u posljednji period ulazi sa 10:8. U posljednjoj četvrtini naš tim nije uspjeo da preokrene rezultat, Marsej je imao i +3, pa je utakmicu sigurno privao kraju.

U našem timu istakao se Dmitri Holod sa 3 postignuta gola.

Jadran već za sedam dana u drugom kolu dočekuje ekipu Barselonete.

Marsej – Jadran m:tel 13:11 (4:4, 4:3, 2:1, 3:3)