„Studenti“ pali na prvom ispitu: Budućnost rutinski

0

Košarkaši Budućnosti i SC Derbija dočekali su finale plej-ofa Prve A crnogorske lige u potpuno različitom raspoloženju. Ekipa iz Njegoševog parka nakon debakla od Crvene zvezde u polufinalu ABA lige i sa velikim kadrovskim i svakim drugim problemima. Sa druge strane, „studenti“ nakon  istorijske sezone u regionalnom takmičenju, gdje umalo nisu izbacili Partizan.

Očekivala se u najmalju ruku neizvjesna prva utakmica. Ipak, ništa od toga. Na opšte iznenađenje, Budućnost je lako napravili prvi korak ka odbrani titule 95:86 (23:15, 25:23, 24:19, 23:29).
Studentski centar je samo na početku meča dva puta izjednačio (2:2, 5:5) i to je bilo to.

U finišu prvog poluvremena izabrabici Petra Mijovića su stigli do 17 poena prednosti (48:31) i već tada je bilo riješeno pitanje pobjednika.

Suad Šehović i drugovi su u nastavku rutinski odrađivali posao.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Erik Grin sa 22 poena, Džej Džej O’Brajen ubacio 19, Tre Bel-Hejns 18, a Alfa Kaba 15 (sve u prvom poluvremenu).

Kod „studenata” su dvocifreni bili Nikola Pavlićević i Andrija Slavković sa po 14 koševa, Emir Hadžibegović sa 13, te Danilo Tasić i Vasilije Baćović sa po 11.