Srpske vaterpolistkinje bolje od Njemačke

0

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije igraće za deveto mjesto na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu, pošto je u prvom meču razigravanja pobijedila Njemačku rezultatom 12:11. Rival u borbi za deveto mjesto biće pobjednik duela Izrael – Češka.

Srpske vaterpolistkinje su odlično počele meč, pa su već posle osam minuta igre vodile sa 5:1. Tu prednost su održavale do sredine drugog perioda, kada je uslijedio pad u igri i serija Njemica od tri gola (6:5). Seriju je prekinula Jovana Radonjić golom za 7:5, koliko je bilo na poluvremenu.

Opet je Njemačka zaigrala bolje i u nastavku je stigla do potpunog preokreta (8:7). Igralo se gol za gol, potom je i Srbija preokrenula a sa dva gola kapitena, Nade Mandić, u poslednjoj četvrtini je došla do pobjede. U poslednjem minutu je Njemačka smanjila, imala je napad i za izjednačenje, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Po dva gola za Srbiju su postigle Nada Mandić, Anja Švec, Ana Milićević, Jovana Radonjić i Hristina Ilić.

SRBIJA – NEMAČKA 12:11 (5:1, 2:4, 3:5, 2:1)

SRBIJA: Travar, Švec 2, Šarac, Milićević 2, Trmčić, Lukić 1, Radonjić 2, Mandić 2, Diaz Mesa, Ilić 2, Ratković 1, Zelić, Dulić (pet odbrana).

NJEMAČKA: Henbihner (osam odbrana), Vosberg 3, Šafer, Ploc 4, I. Deike, G. Deike, Rek 1, Fri 1, Tadaj 2, Petiki, Stuve, Spiadu, Oldenburg.