Srpska pravoslavna crkva – Eparhija Mileševska donirala je Opštoj bolnici Pljevlja ambulantno vozilo.
Vrijedna donacija je još jedan gest dobre volje i ljubavi Srpske pravoslavne crkve prema vjerujućem narodu pljevaljskog kraja i svim njenim građanima u teškim vremenima. Episkop Mileševski Atanasije predao je ključeve mediciskoj direktorici OB Pljevlja, Nataši Božović.
– Eparhija Mileševska veoma se raduje ulozi u narodu koju ima medicinski centar u Pljevljima. Imamo zajedničke aktivnosti i zajedničke teme, a to je pomoć narodu. Gospod naš. Hristos je rekao „Ja želim da imaju život i da ga imaju u izobilju“. Vi služite upravo tome, a i crkva je za to, zato ona i postoji, kao prostor života i kao učiteljica života. Bavimo se istim stvarima na svoj način i Eparhija mileševska želi da vam zahvali za ono što se učinili i činite za ovo vrijeme teških iskušenja zdravstvenih u vrijeme epidemije korone i želim da nam zahvalim u ulozi koju ste imali u odbrani svetinja, kada je to bilo ključno, kazao je vladika Atanasije, prenosi PV portal.
Ispred Opšte bolnice Pljevlja Episkopu Atanasiju zahvalila se medicinska direktorica dr Nataša Božović.
–U ime Opšte bolnice Pljevlja i svih medicinskih radnika i svih građana Pljevalja želim da se zahvalim na ovoj vrijednoj donaciji na opštu dobrobit, kazala je dr Božović.
(PVportal)

