Putovanje je započeo prije četiri dana iz rodne Dobrače, prelazeći više od 110 kilometara do prestonice. Dašić ističe da mu energija ljudi na terenu daje snagu za nastavak puta.

Gradonačelnik Kragujevca i član Predsjedništva SNS, Nikola Dašić, nastavio je danas put ka Beogradu. Krenuo je iz Vrčina, i prolazi kroz Kaluđericu. On je prije četiri dana krenuo iz rodne Dobrače na put dug više od 110 kilometara. Na putu ka prestonici, gdje se danas održava skup SNS „Srbija, jedna porodica”, praćen je grupom saradnika i sugrađana.

Iza kragujevačkog gradonačelnika su desetine pređenih kilometara, a kako se može vidjeti i na društvenim mrežama, duž trase ga dočekuju brojni građani pružajući mu podršku i gostoprimstvo. Dašić je juče rekao da mu ta energija ljudi na terenu daje snagu za svaki naredni korak. Današnja dionica je posljednja na ovom nesvakidašnjem putu iz Šumadije.

Kako je planirano, Dašić i njegovi saputnici danas stižu u prestonicu, gdje će prisustvovati velikom narodnom skupu, čime ovaj marš dobija i svoj finalni epilog kao simbol istrajnosti i vjere u zajedništvo, navodi se u saopštenju.
(blic)

Tagovi