Španski Željeznički sindikat pozvao je na 24-časovni štrajk u ponedjeljak, a tog dana biće otkazano ukupno 320 polazaka vozova na brzim, srednjim i prigradskim linijama, prenose danas španski mediji.

Vozovi na srednjim i prigradskim relacijama saobraćaće sa 65 i 50 odsto kapaciteta, a štrajk će ponovo biti organizovan 15. jula.

Prema obavezi pružanja minimuma usluga koje je objavilo Ministarstvo saobraćaja, željeznička kompanija Renfe će saobraćati sa 262 brza i međugradska voza, što će omogućiti 73 posto normalnog saobraćaja, prenio je El Diario.

Tagovi