Sampodrija sigurno klizi ka Seriji B: Salernitana ponijela bod sa Ferarisa

0

Ne samo da su Sampdorijine šanse za opstanak u Seriji A svedene na minimum, već bi ekipa Dejana Stankovića sezonu mogla da završi na poslednjem mjestu, s obzirom na to da se Kremoneze probudio poslednjih nedjelja. Đenovljani su još jednom demonstrirali ozbiljnu napadačku nemoć, iako su silno željeli sva ti boda i propustili nekoliko prilika da dođu do njih. Međutim, Salernitana ne samo da je uspjela da se odbrani, već je ozbiljno zaprijetila i iz kontranapada, pa zasluženo nosi bod sa teškog gostovanja (0:0).

Bivši trener Crvene zvezde je pokušavao da pronađe dobitnu napadačku kombinacij. Prinudno je mijenjao Sabirija, kasnije izvodio Kjuzansa i Hesea, na teren slao Kvaljarelu, Malgaridu i De Luku, ali niko od njih nije bio dovoljno spretan da zatrese mrežu Giljerma Očoe. Sa druge strane, Salernitana je najviše odgovarala preko Kšištofa Pjonteka, ali je Poljak još jednom pokazao da je predaleko od prave forme.

U prvom poluvremenu gosti su za nijansu bili bliži vođstvu, zahvaljujući prilici Antonija Kandreve i snažnom udarcu Solomona Sambije. Ipak, i Sampdorija je dva puta ozbiljno zaprijetila preko Zanoliija i Lerija, ali je te pokušaje neutralisao Očoa.

U drugom poluvremenu se vodila prilično otvorena borba sa obje strane, pa je u samoj završnici meč mogao da prevagne na obje strane. Sampdorija je pokušavala preko Kjuzansa, kasnije i preko Kvaljarele i Lerija, a u 81. minutu je sve to mogao da kazni Mađore, čiji je udarac izblokirao Ginter u ključnom trenutku.

Salernitana je opasno zaprijetila i u 89. minutu, kada je snažno iz velike udaljenosti prijetio Domagoj Bradarić, ali je njegov udarac prohujao pored stative gola na kom je stajao Emil Audero.

Suvoparno nedjeljno poslijepodne upotpunili su Specija i Verona, koje su na otvaranju programa takođe igrale bez pogodaka.

Rezultati: Napoli – Lacio 0:1 (0:0) /Vesino 67/, subota: Monca – Empoli 2:1 (1:0) /Kurija 20, Izo 67 – Satrijano 51/, Atalanta – Udineze 0:0, Fiorentina – Milan 2:1 (0:0) /Gonzales 49 penal, Jović 87 – Ernandez 90+5/, nedjelja: Specija – Verona 0:0, Sampdorija – Salernitana 0:0, 18: Inter – Leće, 20.45: Roma – Juventus, ponedjeljak od 18.30: Sasuolo – Kremoneze, 20.45: Torino – Bolonja.