Farmaceuti odigrali poker sa Hertom i krenuli ka gornjem dijelu Bundeslige

0

Fudbaleri Bajera potpuno zasluženo pobijedili su kao domaćini ekipu Herte iz Berlina u utakmici 23. kola Bundeslige. Meč na BajAreni završen je rezultatom 4:1.

Ekipa Ćabija Alonsa mnogo je bolje počela meč i već u nakon 20-tak minuta stekla dva gola prenosti. Poveli su u 12. minutu pogotkom Iranca Sardara Azmuna nakon odlične akcije oldičnog Holanđanina Žermija Frimponga. U 21. minutu Frimpong je bio strijelac, a asistent Francuz Musa Dijabi. Gosti iz Berlina u prvom poluvremenu nisu imali lijek za igru „farmaceuta“.

Ništa se što nije promijenilo ni u nastavku meča. Domaći tim je djelovao mnogo bolje i raspoloženije za igru i do kraja samo uvećao prednost.

I Dijabi je poput Frimponga pored asistencije postigao gol. Bilo je to u 60. minutu nakon akcije Florijana Virca. Gosti iz Berlina su na trenutak uspjeli da smanje vođstvo Bajera, strijelac je iz opravdano dosuđenog penala bio Belgijanac Dodi Lukebakio, ali je još jedan mladi Francuz 22-godišnji Amin Adli u 73. minutu vratio domaćem timu tri gola prednosti (4:1).

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča. Bajer kreće ka gornjem dijelu tabele gdje mu je realno i mjesto, dok njemačku „staru damu” očekuje grčevita borba za opstanak.

U narednom kolu Bajer gostuje Verderu u Bremenu, dok Herta dočekuje ekipu Majnca.

Bundesliga 23. kolo – petak: Borusija Dortmund – RB Lajpcig 2:1 (2:0) /Rojs 21, Džan 39/, subota: Auzburg – Verder Bremen 2:1 (1:1) /Beljo 6, Mejer 46/, Menhengladbah – Frajburg 0:0, Bohum – Šalke 0:2 (0:1) /Rajman ag 45, Bulter 79/, Majnc – Hofenhajm 1:0 (1:0) /Bareiro 35/, Union Berlin – Keln 0:0, Štutgart – Bajern 1:2 (0:1) /Hoze Perea 88 – De Liht 39, Čupo Moting 62/; nedjelja: Bajer Leverkuzen – Herta 4:1 (2:0) /Azmun 12, Frimpong 21, Dijabi 61, Adli 73 – Lukebakio 67 penal/, 17.30: Volfzburg – Ajntraht Frankfurt.