„Samo“ srebro za Srbiju u Beču

0

Reprezentacija Srbije u basketu 3×3 nije uspjela da sedmi put je osvoji Evropsko prvenstvo. Austrija je u finalu turnira u Beču pobijedila selekciju Marka Ždera rezultatom 18:17, a šut za pobedu u poslednjim trenucima nije iskoristio Strahinja Stojačić koji iza sebe ima fantastičan turnir.

Evropski vicešampioni u srpskom dresu su Strahinja Stojačić, Marko Branković, Nemanja Barać i Stefan Kojić.

Srbija na Evropskom kupu sada ima pet zlata i dva srebra, a prethodno je osvojeno još 2016. godine u Bukureštu.

Stefan Kojić je u nedjelju uveče odigrao najbolje u srpskom timu i bio je autor preokreta koji ipak nije ostao na snazi do kraja – imao je 8 poena. Nemanja Barać imao je 5, Strahinja Stojačić 4, a Marko Branković se nije upisao u listu strijelaca.

Najefikasniji u redovima novih evropskih prvaka bio je Niko Kaltenbruner sa 8 poena, a 5 je dodao Enis Murati. Fabio Zehnel i Toni Blažan dodali su po 3.

1 klik – 100 freebet-ovaRegistruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!