Profesor Moskovic o alatima vještačke inteligencije: Treba djelovati i eksperimentisati, a onda analizirati

0

„Naučnik svjetske reputacije prof. dr Hauard Moskovic, pionir na polju Genomike uma, održao je predavanje danas na Univerzitetu Crne Gore, gdje je objasnio metode i alate kojima se mogu istražiti razlike među ljudima i imati upotrebnu vrijednost u industrijama hrane, lijekova, ali i u razvijanju karijere, dobijanju poslova, postavljanju pravih pitanja i davanja odgovora na intervjuima za posao“, saopštili su nam sa Univerziteta Crne Gore.

Kako su istakli, polaznike predavanja, studente i profesore, pozvao je da koriste njegov vebsajt bimileap.com. Dr Moskovic je istakao da umjesto dugog istraživanja u biblioteci, mogu koristiti alate veštačke inteligencije za brzo generisanje pitanja i odgovora, omogućavajući efikasno prikupljanje podataka i analize čak i bez prethodnog znanja o temi. Cilj je sticanje uvida i unapređenje industrije u kratkom vremenskom roku, koristeći moć veštačke inteligencije.

Ova metoda, kazao je, studentima može omogućiti i kreiranje karijere u roku od nekoliko mjeseci, u kombinaciji sa veštačkom inteligencijom. Dr. Moskovic je naglasio važnost eksperimentisanja bez previše razmišljanja, citirajući svoja iskustva sa Harvarda. Predložio je eksperimente na više pitanja od interesovanja za učesnike i pokazao im kako da koriste  alat na vebsajtu za istraživanje tržišta. Kroz jednostavna pitanja i odgovore, ova metoda pomaže u povezivanju potrošača, trgovaca i proizvođača, ili opet pokretače biznisa sa klijentima ili studenta sa poslodavcem.

Cilj je bio pokazati kako brzo i efikasno možemo steći uvide bez prethodnog znanja, i kako takav pristup može unaprijediti naše živote.

On je poručio studentima da djeluju i eksperimentišu, da ne razmišljaju previše. Nakon upotrebe i pomoći vještačke inteligencije mogu ići u dalja egzaktna istraživanja, uz ogromnu uštedu vremena.

Dr Moskovic j je naučnik, profesor, preduzetnik, pjesnik, ali prije svega mentor. Tokom svoje pedesetpetogodišnje karijere, nakon sticanja doktorata na Harvardu iz eksperimentalne psihologije (psihofizike), radio je istraživanja za industriju hrane i lijekova, kao i u oblastima prava, društva, medicine i mnogih drugih oblasti.

„Njegova vizija je da svijetu pruži korist od tehnologije koju je razvio, Genomike uma, za koju je dobio nagradu Sigma Xi i svjetsku reputaciju. Genomika uma je nauka o svakodnevnom, koja ispituje kako se ljudi razlikuju jedni od drugih. Umjesto da bude samo teoretska i intenzivno matematička, ova nova nauka kombinuje učenje o ljudima sa praktičnim uputstvima, bilo da je riječ o stvaranju novih proizvoda ili smanjenju troškova zdravstva tako što uči medicinske stručnjake da prepoznaju umove svojih pacijenata“, zakjlučuje se u saopštenju.

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.