Preokretom na korak od Olimpijskih igara: Izabranici Igora Kolakovića bolji od Kube

0

Odbojkaši Srbije savladali su Kubu u prvom meču treće ujedno i poslednje nedelje Lige nacija rezultatom 3:2 (22:25, 21:25, 25:16, 25:21, 15:12).

Ova pobjeda od velike je važnosti za srpski tim jer može da se ispostavi kao jedna od ključnih za plasman na Olimpijske igre.

Loše su srpski odbojkaši ušli u meč, za kratko vrijeme već su bili u zaostatku od četiri poena, ali su se isto tako brzo i vratili u igru. Međutim, odbojkaši Kube uspijevali su da vrate prednost koju su čuvali do samog kraja seta. Bilo je nagovještaja da bi moglo da se desi čudo jer protivnici nisu koristili set lopte, a Srbija je vezala četiri poena, međutim Kuba koristi šansu i stiže do prednosti.

U drugom setu bilo je daleko neizvjesnije, prednost su na momente imale obje ekipe, a često je bilo izjednačeno. Ponovo je odluka pala u samoj završnici i ponovo su tada posustali srpski odbojkaši. Potpuno drugačije lice Srbije viđeno je u trećem setu. Srpski odbojkaši čuvali su stečenu prednost i na kraju izuzetno ubjedljivo osvojili set.
Ono što je bilo važno jeste da srpski tim sačuva taj ritam što i jesu učinili. Energija je bila daleko bolja, bolje je funkcionisao i servis i to je Srbiji donijelo izjednačenje.

U dramatičnom petom setu djelovalo je da će Kubanci uspjeti da prelome u svoju korist pogotovo posle poena koji su osvojili bacajući se u publiku. Na 12:12 izuzetak blok izveo je Kujundžić i Srbija je posle toga izborila izuzetno važnu pobjedu.

Najbolji pojedinac u srpskom timu bio je Luburić sa 21 poenom, odnosno Kujundžić sa 15 poena.