Preokret u Bolonji

0

Svega je bilo u duelu Bolonje i Sasuola, na kraju je u okršaju lokalnih rivala slavio domaćin posle preokreta – 4:2.

Bolonja je napokon slavila pobjedu u Seriji A, prvu u 2024. godini. I to na kakav način, posle spektakularnog preokreta protiv Sasuola.

Na taj način ekipa koju sa klupe predvodi Tijago Mota nastavila je sa borbom za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona, dok će se Sasuolo grčevito boriti za opstanak u društvu najboljih.

Dva puta je Sasuolo vodio u prvom poluvremenu, prvi put posle gola Torstvedta u 13. minutu, drugi kad je pogodio Volpato u 34. minutu.

Bolonja je prvi put izjednačila autogolom Vitija u 24. minutu, drugi put u već kasnoj fazi susreta, u 73. minutu golom Fabijana.

A potom je usledio uraganski finiš Bolonje, vođstvo im je donio Ferguson u 83, a trijumf potvrdio Salemakers u 86. minutu.