Holandija: Bez pobjede u derbiju

0

U 20. kolu Eredivizije Ajaks i PSV podijelili su bodove na Johan Krojf areni – 1:1.

Kopljanici, za koje je na ovom meču debitovao Džordan Henderson, željeli su da PSV-u nanesu prvi ovosezonski poraz u Erediviziji.

U 19. minutu približili su se tom cilju. Brajan Brobi je odlično istrčao kontru, izašao “jedan na jedan” sa golmanom, ali u ključnom momentu malo zakomplikovao. Ipak, nije izgubio loptu, podigao je glavu i vidio usamljenog Stivena Berghuisa na sedam-osam metara od gola rivala. Holandski fudbaler je rutinski realizovao šansu u kojoj se našao za veliko slavlje na stadionu u Amsterdamu.

Međutim, prednost nije dugo trajala. Već u 34. minutu bilo je 1:1 – što se ispostavilo i kao konačan rezultat. Ismael Saibari je centrirao, a na pravom mjestu bio je Luk de Jong.

Bilo je napada i šansi do kraja i sa jedne i druge strane, ali situacija se nije mijenjala.

PSV je ostao mirno prvi na tabeli sa čak 56 osvojenih bodova dok je Ajaks na petom mjestu sa 35 bodova koliko ima i četvrtoplasirani AZ Alkmar.