Peterci odlučivali: „Delfini“ direktno u četvrtfinle, „ajkulice“ će danas saznati rivala

0

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Srbije nakon peteraca 18:16 (4:1, 1:4, 5:5, 3:3, 5:3) u 3. kolu grupe A na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u Argentini.

Crnogorska selekcija prethodno je pobijedila SAD 13:11, a izgubila od Mađarske 10:9, dok su „delfini ubjedljivo savladali SAD sa 20:13 i Mađarsku rezultatom 13:12, pa će sa prvog mjesta direktno u četvrtfinale.

Iako je gubila 4:1, Crna Gora je serijom 4:0 preokrenula, dva minuta i deset sekundi prije kraja vodila 13:11, ali nije uspjela da sačuva prednost.

Sakovićevi izabranici su uspjeli da dođu do peteraca (13:13), a na kraju i do pobjede.

Đokanović je minut i 44 sekunde prije završetka smanjio. Zatim je 45 sekundi prije kraja Marković napravio brutaliti odnosno peterac za Srbiju i igranje do kraja utakmice sa igračem manje. Gladović je izjednačio i do kraja više nije bilo golova.

Kod peterca Srbija je pogodila sve udarce dok je Stupar bio neprecizan za Crnu Goru.

U regularnom dijelu meča, Srđan Janović je postigao pet golova, Ivan Marković je postigao tri, Danilo Stupar dva, Tim Perov, Strahinja Gojković i Draško Samardžić po jedan.

Strijelci za Srbiju su bili Gladović 4, Đokanović 3, Kojić 2, Krstić 2, i Čonkić 1.

Crna Gora će protivnika u elimacionoj rundi saznati danas, a meč osmine finala igra se u subotu.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.