Pavlović strijelac za Bajern: Keln prekinuo negativni niz

0

Ne izostaju uzbuđenja kada je u pitanju njemačka Bundesliga. Uvijek nezgodan rival, Borusija Menhengladbah, stigla je u goste Bajernu u Minhen u okviru 20. kola.

Bavarci su u prošlom kolu iskoristili kiks Bajer Leverkuzena i spustili zaostatak na dva boda na tabeli. Ipak, današnji meč nije otvoren kako treba za momke Tumasa Tuhela, ali su na kraju stigli do pobjede, 3:1.

Igrao se 35. minut kada su Manuel Nojer Tomas Miler popustili pod pritiskom, a to je iskoristio Niko Elvedi za vođstvo Borusije na Alijanc areni.

Do poluvremena šampion Njemačke stigao je do poravnanja. Tomas Miler je spojio mladog Aleksandra Pavlovića, a ovaj je drugi meč u nizu zatresao mrežu rivala.

Sasvim očekivano, krenuo je pritisak Bajerna u drugom dijelu igre, a isplatilo se u 70. minutu. Miler je pri skoku zasmetao golmanu Moricu Nikolasu, po procjeni sudije bez faula, a lopta je došla do Harija Kejna koji je pogodio praznu mrežu i donio potpuni preokret svom timu.

Potvrda pobjede stigla je u 86. minutu, a strijelac je bio Matijas de Liht.

Sa druge strane, Bajer Leverkuzen nije dozvolio da ih uzdrma kiks iz prošlog kola kada su igrali 0:0 upravo protiv Borusije Menhengladbah. Farmaceuti su bili danas sigurni na gostovanju Darmštadu, 2:0.

Junak pobjede tima Ćabija Alonsa bio je Nejtan Tela. Prvi gol Nigerijca stigao je u 33. minutu. Alehandro Grimaldo ga je proigrao, a Tela je iskosa oštrim udarcem poslao loptu pod prečku. Konačan rezultat postavio je u 52. minutu sjajnim ubacivanjem na drugu stativu prilikom centaršuta Florijana Virca.

U poslednjem subotnjem meču Keln je pred svojim navijačima savladao Ajntraht rezultatom 2:0.

Gosti su meč završili sa dva igrača manje. Jarčevi je tako presjekli niz od šest mečeva bez pobjede.

U 66. minutu, Enkunku dobija drugi žuti karton, a Keln igrača više koristi za nepuna dva minuta.

Farid Alidu bio je strijelac za vođstvo domaćih.

Konačan rezultat je postavljen u 80. minutu. Ovoga puta je egzekutor bio Jan Tilman.

Kod oba gola je asistent bio Dejan Ljubičić.

Gosti su sa dva igrača manje igrali od 83. minuta kada je drugi žuti karton dobio Tuta.