Barselona rutinski sa Alavesom

0

Možda i lakše od očekivanog (s obzirom koliko se muče u posljednje vrijeme) fudbaleri Barselone slavili su na gostovanju Alavesu, 3:1 u 23. kolu La Lige.

Nakon samo 22 minuta igre našli su put do mreže domaćina izabranici Ćavija ErnandezaIlkaj Gundogan je odličnim dodavanjem spojio sa golom Roberta Levandovskog koji je uz malo sreće primirio loptu, a potom iskusno lobovao golmana.

Savršeno otvaranje drugog poluvremena imala je Barselona. Nakon samo četiri minuta igre Pedri je hirurški preciznim centaršutem ostavio Gundoganu loptu na volej, a Njemac je sigurno pogodio.

Međutim, nije Alaves htio da se preda. Već u sljedećem napadu stigao je njihov odgovor. Aleks Sola je izbacio Frenkija de Jonga, centrirao, a glavom je precizan bio Samu Omorodion.

U 59. minutu Vitor Roke je zamijenio Gundogana i od tada pa do 72. minuta. Prvo je u 63. minutu postigao svoj drugi vezani pogodak u dresu katalonskog giganta i tako potvrdio pobjedu Barse. Potom je u 67. minutu zaradio žuti karton, a samo pet minuta kasnije je i “pocrvenio”.

Valensija – Almerija 2:1