Partizan slavio u Klasiku: Obradović apelovao da se pomogne Ciboni

0

Košarkaši Partizana upisali su i treću pobjedu u ABA ligi. Crno-bijeli su u “Štark arena” odigrali Klasik regiona protiv Cibone i ostvarili trijumf sa 29 poena razlike 96:67 (16:25, 20:17, 31:18, 29:7).

Gosti iz Zagreba su imali i dvocifrenu prednost tokom prvog poluvremena, da bi košarkaši Partizana u smiraj druge dionice prišli na minus šest i tako najavili ono što će uslijediti u drugom poluvremenu.

U trećoj četvrtini, “parni valjak” je nakon nekoliko minuta košem Džejmsa Nanelija uspio da povede po prvi put na meču. Od tada, na parketu je praktično postojao samo jedan tim, a rezultatska prednost Partizana je rasla iz minuta u minut.

Na kraju, 96:67 za treći trijumf crno-bijelih u regionalom šampionatu.

Nakon meča, trener Partizana Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

Hvala svim ljudima koji su došli na utakmicu i vodili ekipu, ponovo lijepa atmosfera. Košarkaškom klubu Cibona želim sve najbolje. Ekipa koja ima tradiciju, vrhunske rezultate, dvostruki prvaci Evrope, osvajači Kupa Kupova, da se nađu u ovoj situaciji. Da što prije izađu iz nje i da neko prepozna šta je klub i da se pomogne, da se što prije vrate tamo gdje zaslužuju. Počeli smo neodgovorno, ulazak na parket Pantera i Nanelija preokrenuo je tok meča. Zahvalio sam se, oni su ti koji su uneli pozitivnu energiju. Najvažnija je pristojna minutaža, niko nije bio previše vremena na parkeru. Statistički, Balša preko 20, svi ostali ispod i Ognjen, koji je imao problema pred prošlu utakmicu, pa nije ni bio sa ekipom u hali u Vilerbanu. Cibona je odigrala dobro prvo poluvrijeme, a mi prilično dobro drugo. Sve najbolje Ciboni u nastavku takmičenja“, poručio je Obradović.

PARTIZAN – CIBONA 96:67 (16:25, 20:17, 31:18, 29:7).

PARTIZAN: Vukčević 6, Ledej 11, Avramović 8, Koprivica 15, Panter 2, Smailagić 9, Jaramaz 7, Naneli 17, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka 7.

CIBONA: Vuković 2, Radovčić 2, Perasović, Mustapić 17, Proleta 4, Majcunić 9, Pavković, Aranitović 21, Stejn 7, Buljan 3, Bošnjak 2.

REZULTATI – Petak: Zadar – Mornar Barsko zlato 92:57; Subota: Cedevita Olimpija – Split 97:68, Igokea – SC Derbi 91:82, Budućnost Voli – Krka 82:69; Partizan – Cibona 96:67; Nedjelja: Borac – Crvena zvezda; Ponedjeljak: FMP – Mega.