Partizan ne skreće sa pobjedničkog kolosjeka: Minimalcem do 11. vezane pobjede

0

Fudbaleri Partizana pobijedili su Javor u Ivanjici sa 1:0 u 22. kolu Superlige Srbije, a jedini gol postigao je Slobodan Urošević.

Nastavili su crno-bijeli sa dobrim igrama i formom. Ovo je bio 11. vezani trijumf izabranika Aleksandra Stanojevića, ako se računa i kup.

Krenuo je Partizan aglesivno od starta utakmice, kako bi što prije došao do prednosti. To se i desilo u 14. minutu kada je Slobodan Urošević postigao pogodak. Korner je izveo mladi Jović, a Holender petom sa prve stative ostavio loptu lijevom beku kome nije bilo teško da savlada Đorđa Lazovića.Imali su gostujući fudbaleri još nekoliko izglednih prilika da povećaju prednost do odlaska na odmor. Prednjačio je u šansama Natho, jednom ga je osujetio golman domaćih da postigne gol, a drugi put prečka.

U nastavku utakmice priliku da duplira prednost imao je Jović, ali nije bio precizan. Potom je i Javor propustio šansu utakmice za njih. Luković je uposlio rezervistu Tanka, ali je Stojković odličnom intervencijom nogom odbranio i spriječio domaće da poravnaju rezultat.

Do kraja utakmice bilo je još nekoliko pokušaja na obije strane. Na kraju promjene rezultata nije bilo, pa Partizan tri boda nosi za Beograd.

Crno-bijeli sa utakmicom više imaju 53 boda i zaostaju za vodećom Crvenom zvezdim šest bodova.