Neka slavi Bačka Topola: Hrabri TSC sa igračem manje do sledeće runde Lige Evrope!

0

treće u drugu ligu, pa onda u elitu… Veliki uspon TSC je nastavio sjajnim izdanjima protiv najjačih, pošto je u premijernoj sezoni u Superligi obezbedio mesto u Evropi. I nije stao. Klub iz Bačke Topole večeras je u Kišinjevu ispisao najsvetliju stranicu istorije, pošto je gotovo rutinski slavo protiv moldavskog Petrokuba i plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope – 2:0.

Protivnik nije bio reprezentativnog kvaliteta, ali izabranici Zoltana Saba odigrali su kao da imaju pregršt ovakvih utakmica na međunarodnoj sceni u nogama. Većim delom meča obilovali su sigurnošću, od prvog minuta stavili su do znanja domaćinu da su došli u Kišinjev da igraju fudbal. Oslanjali su se na pas, posed lopte i na kraju slavili. Bilo je i problema, posebno posle isključenja Varge u 30. minutu.

Blistao je u kritičnim trenucima golman Filipović, ostalo su završili kapiten Tomanović i precizni Lukić.