Mađari i peterci ponovo kobni za mlađe srpske vaterpolo kategorije

0

Mađari i peterci ponovo su bili kobni za mlađe srpske vaterpolo kategorije. Nakon što su juniori u finalu Svjetskog prvenstva poraženi u penal ruletu od susjeda, na isti način su ispali i kadeti u polufinalu šampionata planete na Volosu 15:17. Meč je u regularnom toku završen rezultatom 12:12 (3:2, 4:3, 4:2, 2:4).

Korolijini izabranici su izgubili praktično dobijeni meč, pošto su nakon pogotka Luke Boškovića, na pet minuta i 54 sekunde do kraja imali maksimalna tri gola viška (11:8). Ipak, u finišu je odbrana popustila, a Andraš Tot je na minut i 17 sekundi prije poslednjeg zvuka sirene izjednačio na 12:12.

U penal ruletu ključna je bila treće serija, kada je Šandor Borbelji odbranio udarac Filipa Novakovića.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Bošković sa četiri pogotka, dok su po tri postigli Kosta Bodiroga i Luka Gladović. Dva puta je mrežu Mađarske zatresao Luka Dimić, a po jednom Strahinja Krstić i Novaković.

Mađare su do finala vodili četvorostruki strijelci Andraš Tot i Sebastijan Simon.

U drugom polufinalu se od 18.15 časova sastaju domaćin Grčka i Crna Gora.