Liga šampiona: Primorac ispustio favorizovani Olimpijakos u Pireju

0

Vaterpolisti Primorca su na startu Lige šampiona bili na korak od podviga pošto su izgubili od Olimpijakosa u Pireju nakon peteraca 8:7. U regularnom dijelu bilo je 12:12. Šušijašvili u penal-ruletu nije iskoristio peterac za trijumf.

Izvanredno su Kotorani odigrali prvu četvrtinu, u finišu tog dijela igre poveli su sa 3:1, a plus dva imali su i nakon osam minuta igre 4:2.

Probudio se domaćin na startu druge četvrtine i serijom 3:0 preokrenuo 5:4.

Ipak, nije to pokolebalo Primorac, koji je uzvratio istom mjerom za 7:5.

Domaćin je ponovo vezao tri gola i na veliki odmor otišao sa minimalnom prednošću 8:7.

Treća četvrtina bila je sušta suprotnost. Gotovo šest minuta nije bilo golova, a onda su se tresle mreže četiri puta, po dva puta na obje strane, pa je domaćin zadržao minimalnu prednost uoči odlučujuće dionice 10:9.

Primorac je vodio u finišu meča 12:11, ali nije izdržao. Olimpijakos je preko Dimua realizvao napad sa igračem više i izjednačio . Imao je Primorac napad za pobjedu, ali su domaći oduzeli loptu, pa se otišlo na peterce.

Genidunijas je u penal – ruletu pogodio prečku u šestoj seriji, a potom je Šušijašvili propustio priliku za veliku pobjedu.

Kod rezultata 20:19 Stanojeviću je odbranio šut Panjajotis Corcatos.

Genijudinas jesa četiri pogotka bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu, dok su kod Primorca najbolji bili Ćetković, Matković, Šušijašvili i Stanojević sa po dva.

Primorac će u narednom kolu dočekati Savonu 16. oktobra.