Kraljevski poker spustio Đironu na zemlju

0

Ako je do danas postojala dilema, više je nema.

Đirona je najveća senzacija španskog i evropskog fudbala, ali samo kada ne igra protiv Real Madrida.

Tim iz Katalonije je ove sezone, na 22 „ostale“ utakmice ostvario 17 pobjeda i pet remija – bez poraza, da bi na dva meča sa Realom pretrpio dva brodoloma – uz gol-razliku 0:7.

U septembru, kod kuće, izgubio je 3:0, danas na „Santjago Beranebuu“ – 4:0.

Dakle, dileme nema, Real je najbolji tim u Španiji, hita ka tituli, Đirona jeste senzacija, ali za drugo mjesto, za koje će se vjerovatno boriti do kraja sezone, sa Barselonom.

Madriđani su u velikom, neočekivanom derbiju za titulu razbili Đironu i otišli na plus pet. Prednost možda ne djeluje tako drastična, ali teško je očekivati da katalonski tim nakon ovoga može da se vrati u igru. Vinisijus Žunior i Džud Belingem, najjače Realove napadačke karte, presudile su rivalu.

Brazilac je 6. minutu fantastičnim udarcem sa više od 20 metara pogodio sam ugao, a onda je nestvarnim pasom – spoljnim dijelom stopala – u 35. minutu, omogućio Englezu da se upiše.

Vinisijus i Belingem nastavili su šou u drugom poluvremenu. Igrao se 54. minut kada je Brazilac u svom stilu prošao po lijevoj strani, šutirao, golman Gazaniga je odbio loptu ali samo do Belingema, koji je ubacio u mrežu.

Englez je uz ovacije sa tribina zamijenjen u 57. minutu, ali je Vinisijus ostao i nastavio svoj šou.

U 61. minutu prekinuo je napada Đirone i omogućio zemljaku Rodrigu da pogodi u kontri za, ispostavilo se, konačnih, 4:0.

Mogao je Real da da i peti gol, da katastrofa Đirone bude potpuna, ali je Hoselu pogodio stativu iz penala u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.