Kralj penal-ruleta je Lunjin: Realova osveta

0

Još jedan istinski spektakl priredili su nam fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida. Prošle sezone Građani su izdominirali, godinu ranije Kralj prošao nakon spektakularne završnice u finišu, a sada smo pobjednika dobili nakon penal ruleta – raduje se !!!

Ukupno u 210 minuta fudbala bilo je 4:4, a nako onih 3:3 u Madrid večeras 1:1 u Engleskoj, odlučili su penali u kojima su se bolje snašli fudbaleri Real Madrida, najviše zahvaljujući golmani Andreju Lunjinu koji je odbranio dva jedanaesterca – Bernardu Silvi i Mateu Kovačiću.

Stabilniji je bio Real u uvodu utakmice, zaprijetio udarcem Kamavinge što je bila i najava pogotka gostiju u 12. minutu. Naizgled, bezopasnu loptu na centru igrališta odlično je amortizovao Džud Belingem i produđio pas za Federika Valverdea koji je brzo uključio u igri Vinisijusa, a Brazilac asistirao zemljaku – Rodrigo trese mrežu nakon drugog pokušaja.

Očekivano se španski gigant spustio na svoju polovinu, svjesno prepustio posjed domaćinu, a Mančester siti nekoliko puta vrlo opasno zaprijetio – najbliži izjednačenju bio je Erling Haland u 19. minutu pogodivši prečku. Poslije Norvežanina blizu gola je bio Kevin De Brujne čiji je udarac zaustavio raspoloženi Andrej Lunjin, dok je Džek Griliš pogodio spoljni dio mreže.

Uraganski je napadao branilac trofeja Lige šampiona u nastavku. Već u prvom minutu drugog poluvremena zaprijetio je Griliš, pa i Fil Foden, ali je Real na čelu sa golmanom Lunjinom sve preživljavao.

Odlučio je Pep Gvardiola da mijenja, u 72. minutu Džeremi Doku je dobio šansu umjesto Griliša i samo četiri minuta kasnije Mančester siti stiže do izjednačenja na pogon Belgijanaca, ali i uz veliku grešku Antonija Ridigera. Snažni štoper Reala nije dobro reagovao na ubacivanje Dokua, a to je kaznio De Brujne za veliko slavlje u Mančesteru – 1:1 u 76. minutu.

Na konpcima je Real bio u tim momentima, jer De Brujne udarcem sa distance bio nekoliko centimetra daleko od drugog gola, a u 81. minutu se prakitčno i obrukao kada je sa 11 metara prebacio loptu preko prečke.

Otišlo se u produžetke, a u finišu prvog španski tim je imao, niotkud, strašnu šansu preko Ridigera koji je sa 6-7 metara šutirao neprecizno poslije ubacivanja Brahima Dijaza.

Bespoštednu borbu dva tima vodila su i u posljednjih 15 minuta, ali bez prave šanse izuzev pokušaja Hulijana Alvareza koji je šutirao pravo u dobro postavljenog Lunjina – otišlo se u penal rulet.

Hulijan Alvarez je otvorio seriju pogotkom, dok je udarac Luke Modrića odbranio Ederson. U nastavku, golman Reala zaustavio je dva udarca – lako je ukrotio katastrofalan šut Bernarda Silve, zatim odbranio pokušaj Matea Kovačića, dok su ostali igrači Reala bili precizni – Džud Belingem, Lukas Vaskez i Naćo.