Jadran rutinski protiv Litvanaca

0

Vaterpolisti Jadrana rutinsku su savladali Žaibas u prvom kolu grupe C kvalifikacija za Ligu šampiona.

Litvanci su samo dva puta zatresli mrežu domaćina turnira. Prvi put u pretposlednjem minutu prvog poluvremena iz peterca, dok je drugi gol za goste postigao crnogorski internacionalac Sergej Lobov u poslednjem minutu meča, iz napada sa igračem više.

Novljani u petak od 19 časova igraju sa Enkom, koja je danas poražena od Mladosti 6:16. Derbi sa Zagrepčanima na programu je u subotu, dok će u poslednjem kolu u nedjelju, rival crnogorskom šampionu biti slovački Novaki.

JADRAN – ŽAIBAS 12:2 (4:0, 3:1, 2:0, 3:1)

Bazen na Škveru. Sudije: Kalabro (Italija) i Balanesku (Rumunija). Igrač više: Jadran 10 (4), Žaibas 7 (1). Peterci: Jadran 3(2), Žaibas 2 (1).

JADRAN: Đurović, Halturin, Stupar, Vukićević, Hadžić 1, D. Radović 4 (2), Stevović, Gardašević 3, Muskat 1, Sladović, Čaraj 2, V. Radović 1, I. Radović.

ŽAIBAS: Motuzas, Vitkauskas, Voitenko, Gostautas, Jakutis, Lobov 1, Jonkus 1 (1), Bosić, Zurza, Galinok, Ivanov, Bakulo, Kavalevski.